تماس : 02177526840 - 09128388287

ثبت نام آزمون USMLE

USMLE

دوره های USMLE چیست ؟

United States Medical Licensing Examination) USMLE)  یک آزمون سه مرحله ای جهت دریافت گواهینامه تاییدیه مهارت پزشکی، فارغ التحصیلان پزشکی در ایالات متحده امریکا بوده که مورد تایید و حمایت Federation of State Medical Boards) FSMB) و National Board of Medical Examiners) NBME)  در امریکا می باشد.

 به طور کلی آزمون سه مرحله ای USMLE تعیین و ارزیابی توانمندی پزشکان در نحوه بکارگیری اصول دانش پزشکی و مهارت های اساسی درمان بیمار می باشد. کلیه فارغ التحصیلان پزشکی در داخل و خارج از امریکا جهت اشتغال به کار در مراکز درمانی و بیمارستانی امریکا موظف به گذراندن دوره های USMLE می باشند. هر کدام از سه مرحله USMLE کامل کننده مرحله قبل بوده و هیچ کدام از سه مرحله به تنهایی تعیین کننده مهارت درمانی و دانش پزشکی متقاضی نمی باشد.

علاوه بر این، پزشکانی که در دانشگاه های خارج از ایالات متحده آمریکا و کانادا تحصیلات خود را گذارننده اند می بایست از طریق موسسه ECFMG گواهی نامه مبنی بر تایید مدارک تحصیلی خود را دریافت نمایند تا بتوانند در آزمون USMLE شرکت نمایند.

آزمون USMLE جهت دریافت دریافت گواهی نامه USMLE ECFMG دارای چهار مرحله STEP 1 و STEP 2 - CK و STEP 2 - CS و STEP 3 می باشد که هر کدام دارای هزینه های مربوط به خود است.

مرحله اول مربوط به سنجش علوم پایه بالینی و مراحل دوم و سوم برای سنجش دانش و مهارت های کلینیکی و مرحله چهارم برای سنجش مهارت های مدیریت پروسه درمان مطابق با استانداردهای آمریکاست. برای رزیدنت شدن در آمریکا می بایست مراحل ۱ تا ۳ و برای گرفتن اجازه طبابت در آمریکا (اخذ ویزای کار H1 آمریکا) می بایست همه مراحل گذرانده شوند.

مراحل ۱ و ۲ در کشورهای مختلف از جمله امارات و ترکیه و مراحل ۳ و ۴ تنها در داخل کشور آمریکا برگزار می شوند.

هزینه های خود آزمون، برای مرحله یک و دو 865 دلار و برای مرحله سه 1,505 دلار است اما این آزمون دارای هزینه های جانبی دیگری نظیر Application for ECFMG و Extension of Eligibility Period و … است که فهرست کامل آن را می توانید در اینجا مشاهده کنید.

جهت ثبت نام در این آزمون، پیش از هر چیز لازم است در اینجا مرحله مورد نظرتان از آزمون را انتخاب کنید و با ورود اطلاعات و آپلود مدارک مسیر لازم جهت رسیدن به صفحه پرداخت با مستر کارت یا ویزا کارت را طی نمایید

پزشکان فارغ التحصیل ایالات متحده و کانادا از طریق NBME و خارج از ایالات متحده از طریق ECFMG در آزمون مرحه اول و مرحله دوم (CK و CS) درخواست می دهند. برای درخواست شرکت در آزمون مرحله سوم می بایستی کلیه داوطلبان درخواست خود را از طریق FSMB ارائه نمایند.

در مرحله اول آزمون USMLE STEP 1 ارزیابی دانش و مهارت پزشکی متقاضی در خصوص مفهوم مهم آگاهی به علوم پایه و علم دارو می باشد.

در مرحله دوم آزمون USMLE STEP 2 ارزیابی دانش و مهارت پزشکی یک پزشک در درک اصول علوم بالینی برای ارائه خدمات مراقبت و درمان بیمار می باشد.

در مرحله سه آزمون USMLE STEP 3 ارزیابی دانش پزشکی و درک کاربرد علوم بالینی با تاکید بر مدیریت بیمار در مراقبت های سرپایی بدون استفاده از دارو می باشد.

هزینه های خود آزمون و هزینه های جانبی آن در جدول ذیل نشان داده شده است:

۸۶۵ $  Step 1

۸۶۵ $  Step 2 CK

۱,۵۰۵  $ Step 2 CS

۷۰ $  Extension of Eligibility Period (Step 1/Step 2 CK only)

۶۵ $  Step 1/Step 2 CK Testing Region Change

۰ –۵۵۲$  Step 1/Step 2 CK Rescheduling Fee

۰ –۱,۲۵۰$  Step 2 CS Rescheduling Fee

۸۰$  Score Recheck (Step 1/Step 2 CK/Step 2 CS)

۵۰ $  ECFMG Exam Chart

۵۰ $  ECFMG CSA History Chart

۶۵ $  USMLE Transcript -Paper

۸۰ $  USMLE Transcript – Electronic Transmission for ERAS

جهت مشاهده کامل هزینه های مربوط به آزمون و هزینه های جانبی آن به این لینک مراجعه فرمائید:

پرداخت هزینه ثبت نام آزمون USMLE می بایستی با استفاده از کارت ها اعتباری ویزا و یا مستر Visa Or Master Cardes انجام شود چنانچه به این کارت ها دسترسی ندارید ویزا پرداخت 24 در سریع ترین زمان ممکن و پایین ترین قیمت این پرداخت را برای شما انجام میدهد.جهت انجام سفارش شما می توانید از طریق ایمیل این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید با ما در تماس باشید.

نظرات شما

با عضویت در "خبرنامه " وب سایت ما از آخرین اخبار مطلع شوید.

/component/acymailing/captcha.html?acyformname=formAcymailing44941&val=7919 

اطلاعات تماس

تلفن تماس : 77526840-021

تلفن همراه : 09128388287

ایمیل : info@epayvisa24.com

آدرس : خیابان ولیعصر، نبش خیابان مطهری، درب ورودی رستوران هانی، پلاک 1991، طبقه دوم، واحد 104