تماس : 02177526840 - 09128388287

پرداخت هزینه آزمون CFA

Cfa

اگر تا کنون در حوزه حسابداری و فعالیت های مالی و آنالیز سرمایه گذاری فعالیت داشته اید ، حتما با برنامه تحلیلگران خبره مالی یا CFA آشنایی دارید و از اعتبار و اهمیت آن مطلع هستید.CFA مخفف عبارت Chartered Financial Analyst به معنی “تحلیل گر خبره مالی و سرمایه گذاری” میباشد. آزمون CFA در سطح جهان توسط CFA Institute برگزار می گردد. این موسسه، موسسه‌ای غیرانتفاعی و متشکل از متخصصین سرمایه‌گذاری با قدمت ۶۵ سال می‌باشد و هم‌اکنون دو مدرک معتبر CFA و CIPM را ارائه می‌کند.

فردی که موفق به گذراندن سطوح آزمون CFA می شود از نظر اعتبار کاری ، در جایگاه ویژه ای قرار می گیرد. در واقع این آزمون بیشتر از اینکه جنبه آکادمیک داشته باشد جنبه عملی و کاربردی دارد. این آزمون اخیرا با اقبال زیادی از سوی فعالین و دانش آموختگان نخبه حوزه مالی و سرمایه گذاری روبرو شده است. اهمیت این مدرک تا بدان جاست که Financial Times در مقاله ای از آن به عنوان برترین استاندارد (Gold Standard) مدارک مرتبط با حوزه مالی و سرمایه گذاری نام برده است. 

برنامه آزمون CFA

برنامه CFA ( Chartered Financial Analyst ) شامل مجموعه ای از سه سطح آزمون به شرح زیر می باشد :

CFA I

CFA II

CFA III

آزمون های CFA سطح ۲ و ۳ تنها یک بار در سال و در اولین یکشنبه ماه June برگزار می گردد و آزمون سطح ۱ علاوه بر اولین یکشنبه ماه June در ماه دسامبر نیز برگزار می شود که طی چند سال گذشته در تاریخ ۵ دسامبر برگزار شده است.

آزمون ها فقط به زبان انگلیسی و به ترتیب سطح CFA I , CFA II و CFA III برگزار می شوند

این آزمون در ایران برگزار نمی شود و برای شرکت در این آزمون باید یکی از مراکز آزمون در دوبی ، استانبول و یا ایروان را انتخاب کنید.

افرادی که موفق شوند در هر سه سطح آزمون CFA قبول شوند، گواهی نامه CFA Charter دریافت می کنند و به عنوان CFA Charter Holder شناخته می شوند.

هزینه برگزاری آزمون CFA شامل دو بخش است.

اولین بخش، مبلغ Program Enrollment Fee مربوط به آن دسته از شرکت کنندگانی است که برای نخستین بار و قبل از ثبت نام سطح ۱ پرداخت می شود و در حقیقت چیزی شبیه حق ثبت نام در CFA Program می باشد و تکرار نخواهد شد که برای آزمون ۲۰۱۶ این مبلغ برابر ۴۵۰$ می باشد.

دومین بخش مبلغ Exam Registration Fee است که برای هر بار شرکت در آزمون پرداخت می گردد که این مبلغ نیز برای آزمون ۲۰۱۶ معادل ۸۶۰$ است.

به یاد داشته باشید که باید هزینه آزمون در سطح مورد نظر را نیز پرداخت کنید که این هزینه هرچه به زمان آزمون نزدیکتر شود، بیشتر می شود. جدول هزینه سطوح مختلف این آزمون بر اساس زمان آزمون به قرار زیر است.

با پرداخت هزینه آزمون CFA خدمات زیر را دریافت می کنید:

کتاب الکترونیکی شامل تمامی سرفصل هایی که باید برای آزمون مطالعه کنید.

یک برنامه ریز تعاملی که شما را برای آمادگی در آزمون راهنمایی می کند.

آزمون های عملی بر اساس موضوع

آزمون های آزمایشی

اپلیکیشن موبایل که تمامی موارد بالا را در خود دارد.

همچنین در صورت نیاز شما با پرداخت ۱۵۰$ اضافه تر در مرحله پرداخت هزینه ثبت نام می توانید در صورت تمایل نسخه چاپی منابع CBOK را نیز در اختیار داشته باشید.

روش های پرداخت آزمون CFA

ابتدا برای آزمون ثبت نام کنید (register for the exam) که مستلزم این است که در سایت حساب کاربری بسازید.

فرایند ثبت نام CFA در این وب سایت شامل تکمیل 12 مرحله می باشد که در این مراحل اطلاعاتی از جمله آدرس محل سکونت، آدرس محل آزمون،‌ میزان تحصیلات و …. از شما پرسیده می شود.

بعد از پاسخ گویی سوالات به مرحله پرداخت می رسید که پرداخت را از دو طریق می توانید انجام دهید:

پرداخت از طریق کارت های اعتباری ویزا کارت / مسترکارت

پرداخت از طریق Wire transfer, ACH, check, money order, یا postal order

اطلاعاتی که میبایست برای ما ارسال شود:

Username و Password به منظور لاگین کردن در اکانت شما

تاریخ آزمون

کشور و شهر محل آزمون

هر شرکت کننده مجاز است که به تعداد نامحدود در این آزمون شرکت کند ، برای هر دوره حوزه های آزمون در سایت رسمی CFA اعلام می شود.

در دو صورت این حوزه ها قابل تغییر است :

 حوزه ی امتحانی جدید ثبت شود ( مثلا ممکن است شهری در کشور خاص متقاضی کافی داشته باشد تا آن شهر را به لیست اضافه کنند )

 یکی از حوزه ها به حد نصاب ثبت نام متقاضیان نرسیده باشد ( برای مثال این اتفاق ممکن است در کشور های قاره آفریقا رخ دهد که در این صورت حوزه لغو می شود و متقاضیان آن حوزه را به شهر دیگری انتقال می دهند ).

 شما می توانید جهت پرداخت هزینه آزمون CFA یا ویزا کارت یا مستر کارت از طریق ایمیل این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید و یا شماره تماس 77526840-021 با تماس بگیرید تا به صورت حضوری و غیر حضوری سفارش شما را انجام دهیم.

نظرات شما

با عضویت در "خبرنامه " وب سایت ما از آخرین اخبار مطلع شوید.

/component/acymailing/captcha.html?acyformname=formAcymailing76031&val=3317 

اطلاعات تماس

تلفن تماس : 77526840-021

تلفن همراه : 09128388287

ایمیل : info@epayvisa24.com

آدرس : خیابان ولیعصر، نبش خیابان مطهری، درب ورودی رستوران هانی، پلاک 1991، طبقه دوم، واحد 104