تماس : 02177526840 - 09128388287

پرداخت هزینه های آزمون ACCA

Acca

در اقصی نقاط جهان دوره های آموزشی متعددی در حوزه حسابداری، حسابرسی و امور مالی برگزار می شود که بسته به میزان قدمت حسابداری در کشور صادر کننده آن مدرک و همچنین نقشی که آن کشور در مجامع بین المللی ایفا می کند، ارزش و اعتبار یک دوره آموزشی و مدرک آن در سطح بین المللی تعیین می شود.

مؤسسه ACCA مخفف انجمن حسابداران خبره (the Association of Chartered Certified Accountants) سازمان جهانی حسابداران متخصص هست که مدارک مرتبط با کسب و کار به افراد دارای برنامه، با استعداد و بلند پرواز ارائه می دهد.از زمان تأسیس در سال ۱۹۰۴ سازمان ACCA به این باور بوده است که حسابدار برای اقتصاد در تمامی مراحل توسعه آن ارزشمند می باشد. مدارک ارائه شده از سوی ACCA بر اساس نیازهای کارفرما در بخش های مختلف ارزیابی شده و حسابدار را برای کسب و کار آماده می کند.

سازمان ACCA با هدف بهبود بخشی به حرفه جهانی بر اساس به کار گیری معیارهای منسجم ایجاد شده است که به بهترین شکل حامی کسب و کار بین المللی و علاقه افراد با استعداد برای داشتن شغل های بین المللی و موفق می باشد.

هزینه های آزمون های ACCA

همانند بسیاری از انجمن های بین المللی هزینه آزمون های ACCA شامل دو قسمت هزینه عضویت در انجمن و هزینه خود آزمون هاست. هزینه عضویت هزینه ای است که فارغ از اینکه شما چه آزمون هایی را خواهید داد، می بایست برای عضویت در انجمن و استفاده از خدمات آن پرداخت کنید. هزینه عضویت در ACCA برابر ۷۹ پوند انگلیس می باشد.

آزمون های ACCA از سه بخش تشکیل شده است:

آزمون تئوری (Knowledge Exams) شامل آزمون های F1 تا F3.

آزمون مهارت (Skill Exams) شامل آزمون های F4 تا F9.

آزمون حرفه ای (Professional Exams) شامل آزمون های P1 الی P7.

شما پس از پشت سر گذاشتن آزمون ها، در صورتی که به موارد زیر دست یافته باشید به عضویت ACCA درخواهید آمد:

قبولی در ۱۰ آزمون از آزمون های ۱۴ گانه

تجربه عملی ۳۶ ماهه در حوزه مرتبط

داشتن گواهی ماژول اخلاق حرفه ای

هزینه هر یک از آزمون های بخش اول معادل ۷۱ پوند، بخش دوم ۹۰ پوند و بخش سوم ۱۰۴ پوند انگلیس می باشد.

آزمون های بخش Knowledge و Skill در صورتی که مدرک معادل دانشگاهی ارائه شود می توانند شامل معافیت از امتحان شوند. با این حال حتی در صورت موافقت با معافیت توسط ACCA باید هزینه هر آزمون پرداخت شود. قابل ذکر است که هیچ یک از آزمون های بخش Professional شامل معافیت نمی شوند. مدارکی که جهت استفاده از این معافیت ها به ACCA ارائه میکنید به نام PER یا Practical Experience Report شناخته شده و برای متقاضیان ایران، مدرک کارشناسی حسابداری از دانشگاه های معتبر ، آزمون های بخش یک (آزمون های F1 الی F3) و آزمون F4 از آزمون های بخش دوم را مشمول معافیت می نماید.

لیست تمامی هزینه های واریزی برای هر مرحله و آزمون برای امتحانات ACCA Qualification در صفحه Fees And Charges قابل مشاهده است.

همان طور که گفته شد برای شرکت در آزمون ACCA و دریافت نمره و … قبل از هر چیز شما نیاز به عضویت در این انجمن و ایجاد یک پروفایل در وب سایت ACCA دارید که اصطلاحا ACCA Application نامیده می شود. راهنمای ایجاد پروفایل که شامل ۹ مرحله است را می توانید از طریق فرم راهنمای ایجاد پروفایل بیابید.

مدرک ACCA

حسابداری را با ACCA بیاموزید و از این راه به مهارت ها و دانش مرتبط با هر کسب و کاری دست یابید. در مدرک ACCA حرفه ای بودن و پایبندی به اصول اخلاق در بالاترین سطح قرار دارد و بخش عمده تجربه عملی است که باید کامل گردد تا واجد شرایط اخذ این مدرک باشید.

برای اینکه واجد شرایط به عنوان یک عضو ACCA باشید، باید موارد ذیل را کامل نمائید:

آزمون ها – حداقل ۵ آزمون از ۱۴ آزمون (از تعداد ۹ آزمون می توانید در صورت داشتن مدارک مشابه با ارائه مدرک معاف شوید)

تجربه – سابقه ۳۶ ماه تجربه کار مرتبط

اصول اخلاق – ماژول اخلاق حرفه ای

مدارک شامل:

دیپلم حسابداری و کسب و کار

دیپلم پیشرفته در حسابداری و کسب و کار

مدرک کارشناسی (Hons) در حسابداری کاربردی از دانشگاه آکسفورد بروکس

نکاتی پیرامون محل و نحوه برگزاری امتحان ACCA

مراکز بین المللی برگزاری آزمون کامپیوتری (CBE) و کاغذی، (شامل مراکز معتبر در ایران) در بخش CBE Center List در دسترس هستند.

تمامی اطلاعات مرتبط با آزمون های کامپیوتری شامل اینکه از بین آزمونها کدام یک کامپیوتری انجام میپذیرند و آزمون های آمادگی و ... را در می توانید در صفحه Go CBE مشاهده و مطالعه نمایید.

اطلاعات مربوط مدت زمان هر آزمون، تعداد سوالات و... با جزئیات کامل در قسمت Exam Format همچنین جهت دریافت منابع مطالعاتی آزمون ها به قسمت Exam Resource مراجعه کنید.

شما در یک دوره سه ماهه آزمون تنها مجاز به انتخاب چهار آزمون از حداکثر هشت آزمون مجاز در یک سال تقویمی خواهید بود.

از زمان ایجاد پروفایل تا پرداخت هزینه آن، ۴ هفته فرصت دارید. پس از جهت ثبت نام لازم است دوباره اقدام به ایجاد پروفایل نمایید.

اطلاعات مورد نیاز برای پرداخت هزینه ثبت نام در سایت ACCA

 نام کاربری User ID و رمز عبور Password برای ورود به اکانت شما

شماره ماژول آزمون

کشور و سنتر محل آزمون

تاریخ آزمون

مبلغ نهایی به پوند انگلیس

شما می توانید جهت پرداخت هزینه های آزمون ACCA از طریق ایمیل این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید و یا شماره تماس 77526840-021 با تماس بگیرید تا به صورت حضوری و غیر حضوری سفارش شما را انجام دهیم.

نظرات شما

با عضویت در "خبرنامه " وب سایت ما از آخرین اخبار مطلع شوید.

/component/acymailing/captcha.html?acyformname=formAcymailing70331&val=2708 

اطلاعات تماس

تلفن تماس : 77526840-021

تلفن همراه : 09128388287

ایمیل : info@epayvisa24.com

آدرس : خیابان ولیعصر، نبش خیابان مطهری، درب ورودی رستوران هانی، پلاک 1991، طبقه دوم، واحد 104