تماس : 02177526840 - 09128388287

پرداخت هزینه عضویت/تمدید عضویت در IEEE

Ieee

مؤسسه مهندسان برق و الکترونیک (به انگلیسی: The Institute of Electrical and Electronics Engineers) که به IEEE معروف است (آی-تریپِل-ئی /ai trɪpl i:‎/‏ گفته می‌شود )، یک سازمان بین‌المللی حرفه‌ای و ناسودبر است. خواست این مؤسسه کمک به پیش‌برد فناوری به طور گسترده و حوزه‌های وابسته به مهندسی برق و کامپیوتر و هم‌چنین زمینه‌های وابسته به طور خاص است. این مؤسسه بیش از ۴۰۰ هزار نفر عضو در ۱۶۰ کشور جهان دارد که ۴۵ درصد این اعضا خارج از ایالات متحده هستند.

این انجمن در سال ۱۹۶۳ از پیوستن دو موسسه مهندسان برق آمریکا (AIEE, founded 1884) و موسسه مهندسان رادیو (IRE, founded 1912) در کشور امریکا بوجود آمد. AIEE بوسیله‌ی صنعتگران امریکایی و جهت تربیت نیروی کار ورزیده و همچنین آماده سازی و تدوین استاندارد برای صنایع برق و الکترونیک امریکا فعالیت خود را در سال ۱۸۸۴ آغاز کرد. IRE نیز بوسیله‌ی پیشگامان الکترونیک رادیویی در سال ۱۹۱۲ بنیان‌گذاری شد و برخلاف AIEE که تمام تمرکز آن در داخل امریکا بود، به فعالیت‌های بین‌المللی می‌پرداخت.

عضویت و درجات

اکثر اعضای این موسسه مهندسین برق و کامپیوتر هستند اما جامعین این موسسه باعث شده است که افرادی از رشته های دیگر هم در آن عضو شوند مثل رشته های فیزیک، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، ریاضی و ...

انواع مختلف عضویت در این موسسه وجود دارد که فرد برای بدست آوردن هریک از آنها باید شرایط لازم تحصیلی و پژوهشی و مانند آن را دارا باشد. انواع عضویت از این قرار است:

Student Members: این نوع عضویت که هزینه آن نسبتاً کمتر است برای افرادی است که در موسسات معتبر یا آموزش عالی مشغول طی دوره کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی هستند.

Members: عضویت معمولی یا حرفه‌ای مستلزم آن است که فرد در یک رشته مهندسی و یا مربوط به تکنولوژی از یک موسسه آموزش عالی معتبر فارغ التحصیل شده باشد و یا صلاحیت حرفه‌ای خود را در یک رشته مهندسی و یا مربوط به تکنولوژی از طریق حداقل شش سال سابقه کار حرفه‌ای نشان داده باشد. عضویت به صورت همکاری برای شخصی که تخصصی مربوط به زمینه‌های کاری IEEE ندارد و یا در زمان ثبت نام نتوانسته تمام الزامات مربوط برای عضویت کامل را فراهم نماید، نیز امکان‌پذیر خواهد بود. دانشجویان و کسانی که جزء همکاران IEEE به شمار می‌روند از تمام امتیازات اعضای کامل به جز داشتن دفتر کاری و حق رای برخوردار هستند.

Society Affiliates:

Senior Members:

Fellow Members:

Honorary Members: این درجه به کسی داده می شود که قبلاً عضو این موسسه نبوده است اما کار فوق العاده ای کرده است مثلاً یکی از مدال های افتخار آی تریپل ای را گرفته باشد. در این صورت ممکن است توسط هیات مدیره آی تریپل ای به عضویت افتخاری در آید.

Life Members و Life Fellows: این درجات به کسی داده می شود که بیش از 65 سال سن داشته و مجموع سن او و سال های عضویت او در این موسسه حداقل صد سال باشد در این صورت او یک life member است. در صورتی که چنین شخصی قبلاً عضویت از نوع fellow member می داشت هم اینک life fellow خواهد شد. از جمله افرادی که به این درجه رسیده اند می توان به دیوید چنگ مولف کتاب الکترومغناطیس میدان و موج و همچنین پروفسور فضل‌الله رضا اشاره کرد.

این سازمان با بیش از ۴۰۰ هزار عضو در بیش از ۱۶۰ کشور جهان، دارای بیشترین شمار اعضا از هر سازمان حرفه ای دیگری است که از این میان بیش از ۶۸ هزار عضو آن دانش‌جو هستند. مؤسسه کارشناسی برق و الکترونیک با انتشار حدود ۱۳۰ مجله کارشناسی و ۴۰۰ مجموعه نوشتار کنفرانس در سال، منتشرکنندهٔ یک سوم نوشته‌های کارشناسی چاپ‌شده در زمینهٔ مهندسی برق و الکترونیک و دانش کامپیوتر است.

دو نوع عضویت دانشجویی (Student) و عضویت حرفه ای (Professional) که در این موسسه وجود دارد و هزینه عضویت در IEEE نسبت به کشور محل اقامت متقاضی، نوع عضویت و مدت زمان آن متفاوت است. لیست هزینه حق عضویت ها را در سایت IEEE می توانید مشاهده کنید. 

هزینه یکساله عضویت دانشجویی 27 دلار است و در صورتی که بخواهید مقالاتی را که به واسطه عضویت شما در اختیارتان قرار می گیرد به صورت چاپی نیز دریافت کنید، این هزینه 41.95 دلار خواهد بود.

برای دریافت مقالات چاپی، هنگام ثبت نام، در قسمت Membership Media Option، دکمه edit را کلیک کنید و در ردیف Spectrum IEEE تیک مربوط به دریافت مقالات به صورت چاپی (Print) را نیز انتخاب کنید.

عضویت حرفه ای دو نوع الکترونیکی و غیر الکترونیکی دارد. در حالت الکترونیکی، اعضا بصورت الکترونیکی مقالات و مجلات IEEE را دریافت می کنند و حق عضویت آن 89 دلار است و در حالت غیرالکترونیکی اعضا از طریق پست می توانند مجلات را دریافت کنند و حق عضویت آن 160 دلار است.

هنگام پر کردن فرم عضویت دانشجویی، شما می بایست تاریخ احتمالی فارغ التحصیلی خود را وارد نمائید و تا پایان تاریخی که به عنوان فارغ التحصیلی وارد کرده اید، می توانید عضویت دانشجویی را هر سال تمدید کنید و حداکثر شش سال می توانید عضویت دانشجویی داشته باشید و بعد از آن بایستی به عنوان عضو حرفه ای (Member) اقدام به تمدید نمائید.

چگونگی عضویت در IEEE

به منظور ثبت نام در IEEE، ابتدا وارد سایت www.ieee.org شوید.

1) بر روی دکمه Join در سمت راست صفحه کلیک کنید.

2) یکی از دو گزینه عضویت شامل عضویت عادی (Professional Membership) یا عضویت دانشجویی (Student/Graduate Student Membership) را انتخاب کنید و روی Join IEE Now کلیک کنید.

3) روی Create Account کلیک کنید.

4) مشخصات خواسته شده از جمله ایمیل (یوزرنیم شما نیز خواهد بود) را وارد نمایید و روی Create Account کلیک کنید.

5) در صورتی که با خطای Your Cart Does Not Contain any Membership مواجه شدید بر روی Add کلیک کنید و نوع عضویت خود را از میان گزینه های موجود انتخاب کنید.

6) حال باید آدرس خود را وارد کنید.

7) در این مرحله وضعیت تحصیلی خود را در فرم تکمیل نموده و روی Save کلیک کنید

8) در صوتيکه تمايل داريد در Societies IEEE عضو شويد، روي cمورد نظر کليک کنيد. در صورتيکه تمايل به ثبت نام در Societies IEEE نداريد، به منظور ادامه ثبت نام به مرحله بعد برويد.

9) در قسمت Subscription Options می توان نوع ارسال مجلات IEEE را انتخاب نمود. در صورتیکه تمایل دارید با هزینه کمتری ثبت نام شما انجام شود روی گزینه Edit کلیک کنید.

10) در پنجره جدید گزینه Electronic را تیک بزنید. در این صورت مجلات IEEE به صورت فایل Pdf در دسترس شما قرار خواهند گرفت. در صورتیکه گزینه Print را تیک بزنید مجلات با پست برای شما ارسال خواهند شد و هزینه 43 دلار می شود.

11) در پنجره بعدی علت عضویت خود در IEEE را علامت زده و روی Proceed to Checkout کلیک نمائید.

12) در این مرحله عضویت شما در سایت IEEE تکمیل شده است. به منظور تکمیل فرایند ثبت نام، با توجه به مبلغ نوشته شده نهایی دو قدم زیر را از همین صفحه انجام دهید.

تمدید عضویت سالانه IEEE

در صورتیکه قبلا در IEEE عضو شده اید، ابتدا به سایت www.ieee.org بروید.

1) بر روی دکمه Renew در سمت راست صفحه کلیک کنید.

2) روی Begin Renewal Process کلیک کنید.

3) مشخصات خواسته شده یعنی یوزرنیم (ایمیل ) و پسوورد را وارد نمایید و روی Sign in کلیک کنید.

4) در قسمت Subscription Options می توان نوع ارسال مجلات IEEE را انتخاب نمود. در صورتیکه تمایل دارید با هزینه کمتری ثبت نام شما انجام شود روی گزینه Edit کلیک کنید.

5) در پنجره جدید گزینه Electronic را تیک بزنید. در این صورت مجلات IEEE به صورت فایل Pdf در دسترس شما قرار خواهند گرفت. در صورتیکه گزینه Print را تیک بزنید مجلات با پست برای شما ارسال خواهند شد و هزینه 43 دلار می شود.

6) در پنجره بعدی علت عضویت خود در IEEE را علامت زده و روی Proceed to Checkout کلیک نمائید.

7) در این مرحله عضویت شما در سایت IEEE تکمیل شده است. به منظور تکمیل فرایند ثبت نام، با توجه به مبلغ نوشته شده نهایی دو قدم زیر را از همین صفحه انجام دهید.

همچنین تمدید عضویت IEEE نیز به صورت یکساله است اما هنگامی که تنها برای اولین بار عضو می شوید می توانید شش ماهه نیز عضو شوید. بعد از اتمام دوره عضویت، در صورت تمایل می توانید نسبت به تمدید عضویت خود اقدام کنید.

 شما می توانید جهت پرداخت هزینه عضویت/تمدید عضویت در IEEE از طریق ایمیل این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید و یا شماره تماس 77526840-021 با تماس بگیرید تا به صورت حضوری و غیر حضوری سفارش شما را انجام دهیم.

نظرات شما

با عضویت در "خبرنامه " وب سایت ما از آخرین اخبار مطلع شوید.

/component/acymailing/captcha.html?acyformname=formAcymailing41311&val=2705 

اطلاعات تماس

تلفن تماس : 77526840-021

تلفن همراه : 09128388287

ایمیل : info@epayvisa24.com

آدرس : خیابان ولیعصر، نبش خیابان مطهری، درب ورودی رستوران هانی، پلاک 1991، طبقه دوم، واحد 104