تماس : 02177526840 - 09128388287

پرداخت هزینه لندینگ فی کانادا rprf

Rprf

مهاجرت به کشور کانادا به روش های مختلفی قابل انجام است و خوانندگان محترم واقف هستند که مهاجرت به کانادا هزینه دارد. علاوه بر هزینه استخدام وکیل یا مشاور مهاجرت، یک سری هزینه های دیگر به فرد متقاضی تحمیل می شود. از جمله این هزینه ها می توان به هزینه تهیه و ترجمه مدارک، هزینه تهیه طرح توجیهی یا تجاری (در صورت نیاز)، هزینه انجام آزمایشات پزشکی، هزینه مسافرت به محل دفتر ویزا برای مصاحبه (در صورت وجود)، هزینه لندینگ Landing Fee و هزینه پروسسینگ Processing Fee اشاره کرد.

ثبت سفارش

 یکی از این برنامه ها، برنامه ی ورود سریع (Express Entry) است که ایرانیان بیشتر با استفاده از این برنامه برای مهاجرت به کانادا اقدام می کنند. این برنامه مهاجرتی به دو دسته تقسیم می شود.

برنامه مهاجرتی نیروی حرفه ای برای استان کبک (Quebec Skilled Worker)

برنامه مهاجرتی نیروی حرفه ای برای دیگر استان های کانادا (Federal Skilled Worker)

جهت دریافت اقامت دائم در مرحله آخر از پروسه مهاجرت به کانادا (چه از روش نیروی کار فدرال و چه از روش نیروی کار کبک) شما می بایست هزینه ای را تحت عنوان هزینه حق اقامت دائم کانادا (Right of Permanent Residence Fee) پرداخت کنید که این هزینه اصطلاحا لندینگ فی کانادا (Landing Fee) نامیده می شود.

حق اقامت دائم لندینگ فی ، مبلغی است که برای اولین در فوریه 1995 توسط اداره مهاجرت کانادا از مهاجران به این کشور دریافت شد. در گذشته این مبلغ 975 دلار کانادا بود ولی این روزها به 490 دلار کاهش یافته است.

علت دریافت حق اقامت دائم چیست؟

دولت فدرال کانادا بر این باور است که کسانی که اقامت دائم کانادا را دریافت می کنند به یک سری امتیازات مالی دسترسی پیدا می کنند. برای مثال این افراد پس از ورود به کانادا به خدمات رایگان یا ارزان بسیاری از سازمان های کانادایی دسترسی خواهند داشت. همچنین ایشان در نهایت از خدمات رایگان پزشکی کانادا استفاده خواهند کرد. علاوه بر آن از نظر دولت کانادا داشتن اقامت دائم کانادا می تواند به صورت بالقوه فرد را در موقعیت مالی بهتری قرار بدهد. به همین دلیل دولت کانادا با استناد به قانون اداره مالی کانادا Financial Administrative Act مبلغ حق اقامت دائم RPRF را از کلیه کسانی که شرایط اقامت دائم دارند به جز موارد استثنا دریافت می کند.

چه کسانی از پرداخت حق اقامت دائم معاف هستند؟

فرزندان وابسته به فرد متقاضی مهاجرت به کانادا ولو آنکه سنشان بالای 19 سال باشد یا متأهل باشند

افرادی که به خاطر مسایل انسان دوستانه Humanitarian مقیم کانادا می شوندبا توجه به تغییرات در روند مهاجرت Federal skilled worker و Quebec skilled worker ممکن است این هزینه ها متفاوت باشند که لازم است جهت اطمینان از درستی هزینه ها، مراتب را از طریق سایت مهاجرت کانادا پیگیری نمایید.

علاوه بر موارد فوق، افراد دیگری هم هستند که نیاز به پرداخت حق اقامت دائم RPRF ندارند. شرح تمامی موارد استثنا از حوصله نوشته حاضر خارج است.

چه موقع باید حق اقامت دائم برنامه اسکیل ورکر کانادا را پرداخت کرد؟

به طور کلی مبلغ لندینگ فی بعد از تایید مدیکال افراد پرداخت می شود اما می توان این کار را زودتر و در زمان تشکیل پرونده نیز انجام داد و رسید آن را به همراه تائید مدیکال ارائه داد. در نتیجه هنگامی که شما قصد پرداخت آنلاین لندینگ فی را دارید، دو گزینه زمانی پیش رو دارید:

1 - در زمان پرداخت هزینه های Application Fee برای فرد اصلی و اعضای خانواده، هزینه لندینگ فی را نیز پرداخت نمائید. جدول مربوط به این کار در انتهای صفحه قرار دارد که با انتخاب کبک یا فدرال قابل مشاهده است.

2 - در ابتدای فرآیند اقدام، تنها هزینه های اپلیکیشن فی فرد اصلی و اعضای خانواده را پرداخت کنید و لندینگ فی را در پایان کار و پس از تایید مدیکال به صورت جداگانه پرداخت نمایید.

آیا می توان حق اقامت دائم را پس گرفت؟

اگر متقاضی از مهاجرت به کانادا پشیمان شود و ویزای اقامت هنوز صادر نشده باشد، می تواند تقاضا کند که پول وی پس داده شود. همچنین اگر زمان انتظار طولانی شود و متقاضی تقاضای پس گرفتن این پول بدون بسته شدن پرونده را کند باز هم اداره مهاجرت مبلغ را پس خواهد داد. البته در این حالت بدیهی است که متقاضی باید مبلغ مذکور را در نهایت پیش از صدور ویزای اقامت دوباره پرداخت کند.

هزینه لندینگ فی در برنامه اسکیل ورکر کانادا

لندینگ فی کانادا برای تمامی برنامه های مهاجرتی که منتهی به اقامت دائم می شود، باید پرداخت شود و هزینه آن برای متقاضی اصلی و همسر او، هر کدام ۴۹۰ دلار کانادا است و برای فرزندان مبلغی پرداخت نمی شود. همچنین پرداخت این مبلغ به صورت آنلاین و از طریق ویزاکارت / مستر کارت قابل انجام است.

از آن جا که ممکن است در زمان بروز رسانی (Update) مدارک، رسید پرداخت لندینگ فی از شما درخواست شود، لازم است رسید پرداخت را همواره نزد خود نگاه دارید تا در صورت درخواست سفارت آن را ارائه نمایید.

با توجه به تغییرات در روند مهاجرت Federal skilled worker و Quebec skilled worker ممکن است این هزینه ها متفاوت باشند که لازم است جهت اطمینان از درستی هزینه ها، مراتب را از طریق سایت مهاجرت کانادا پیگیری نمایید.

شما می توانید جهت پرداخت هزینه لندینگ فی کانادا rprf از طریق ایمیل این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید و یا شماره تماس 77526840-021 با تماس بگیرید تا به صورت حضوری و غیر حضوری سفارش شما را انجام دهیم.

ثبت سفارش

نظرات شما

با عضویت در "خبرنامه " وب سایت ما از آخرین اخبار مطلع شوید.

/component/acymailing/captcha.html?acyformname=formAcymailing37881&val=5343 

اطلاعات تماس

تلفن تماس : 77526840-021

تلفن همراه : 09128388287

ایمیل : info@epayvisa24.com

آدرس : خیابان ولیعصر، نبش خیابان مطهری، درب ورودی رستوران هانی، پلاک 1991، طبقه دوم، واحد 104